ОБЩА ЦЕЛ НА ПРОГРАМАТА:
Подкрепа за създаване на култура на иновациите в училищата в страната, за креативно мислене, нововъведения в полза на развитието и постиженията на учениците като се създават условия на педагогическите специалисти да анализират, да експериментират чрез пряк обмен и популяризиране на своите иновативни практики и продукти. Осигуряване на подкрепа за мотивирано разширяване и устойчивост на училищните иновации, чрез училищна мобилност, информационна платформа и мрежа на иновативните училища.
МОДУЛ 1: Мобилност за популяризиране и мултиплициране на добри иновации между училищата“
Наши гости по НП „Иновации в действие” от 25 до 27 февруари бяха учители и ученици от три училища: СУЕЕ „Св. Константин-Кирил Философ“ – гр. Русе – иновативно училище, ОУ „Св. св. Кирил и Методий” – с. Драгоево, общ. Велики Преслав и СУ „Максим Горки“- гр. Стара Загора.
Учители и ученици се включиха в споделянето на успешни иновации! По време на мобилностите бяха наблюдавани открити практики в начален курс, прогимназиалния и гимназиалния етап.
Каква е целта? Да се докоснем на живо до модерните методи на преподаване и да изградим работеща мрежа от иновативни училища, които заедно променят облика на българското образование.
Още Иновации
„ИНлаб Седма“ 2025-2029 година
Резюме на иновацията
„Часът на ученика“ /умения за живот/ 2021-2025 година
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Aliquam scelerisque in urna ut eleifend. Quisque quam orci, vestibulum vel.